شرایط و قوانین استفاده از کالاگرد


ضمن تقدیر و خشنودی از انتخاب کالاگرد توسط شما کاربر محترم، لازم است در ابتدا قوانین و مقرّرات سایت کالاگرد را برای آگاهی و همراهی بهتر کاربران شرح دهیم. بدیهی است که جهت حفظ این ارتباط، باید هر دو طرف شرایط و تعهّدات خود را در قبال هم دانسته و به آن عمل کنند. لذا خواهشمند است با اندکی شکیبایی موارد و مطالب ارائه شده ی زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی کالاگرد به دقت مطالعه فرمایید. این تعهّد از بدو ورود کاربران به وب‏‌سایت کالاگرد هنگام استفاده از پروفایل شخصی، مطالب و محتوای نوشتاری یا تصویری کالاگرد، درج مطالب و نظرات، بارگذاری ویدئوها، تصاویر و سایر خدمات ارائه شده توسط کالاگرد آغاز شده و این به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه ی استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات کالاگرد است. این قوانین و شرایط در تمام فعل و انفعالات کاربران اعمال می گردد و آگاهی و موافقت کاربران با قوانین الزامی است. توجه داشته باشید که شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین و شرایط عمومی

کالاگرد در قبال کاربران خود، متعهّد به رعایت کلیه اصول و رویه‏‌های منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر در کالاگرد خواهد بود.

چنانچه در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و اصول ارائه سرویس‏‌های کالاگرد تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می گردد و کاربران بایستی توافق نمایند که استفاده ی مستمر آنها از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر در این قوانین، از سوی کالاگرد است.

کالاگرد در صورت مشاهده هرگونه مغایرت و تناقض در اطلاعات ارائه شده از سوی کاربران و فروشگاه ها، مجاز به قطع ارتباط و مسدود ساختن حساب کاربری و فسخ قرارداد آنها می باشد و فرد یا فروشگاه خاطی حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت. گزارشی از علت و روند این عمل برای کاربر یا فروشگاه جهت اطلاع، ارسال می گردد.

در صورتیکه فعالیت کاربران یا فروشگاه ها در طول ارتباط با کالاگرد، به سیاستها و اهداف کالاگرد خدشه ای وارد نماید کالاگرد می تواند در هر زمان این ارتباط را قطع نموده و فرد خاطی حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

تعاریف

کالاگرد :

یک وب سایت و موتور جستجوگر کالا و قیمت است که سعی دارد به عنوان سایتی مرجع، تمامی مشخصات کالاها و قیمتهای موجود آن را در بازار ایران و جهان به کاربران نمایش دهد. در این صورت جستجو و دسترسی به هرآنچه که شما می خواهید آسانتر می شود. با مشاهده ی اکثر فروشگاههایی که آن کالا را ارائه می کنند و مقایسه قیمت ها، انتخابی آگاهانه و آسان برای کاربران مقدور می گردد.

حساب کاربری :

با ثبت نام و تکمیل فرم مخصوص در کالاگرد، عضویت و پیوند شما با این سایت محقق می گردد. در این حساب کاربری مجموعه ای از اطلاعات شخصی، ارتباطی، نظرات، نیازمندی ها، علاقمندی ها و ... ثبت و نزد کالاگرد محفوظ است.

کاربر :

هر فرد حقیقی یا حقوقی که در کالاگرد حساب کاربری دارد و از خدمات و سرویسهای کالاگرد استفاده می نماید کاربر نامیده می شود.کاربران موظف به پایبندی و رعایت قوانین و شرایط کاربری در کالاگرد می باشند.

فروشگاه :

اعضاء حقیقی یا حقوقی که با کالاگرد قرارداد همکاری داشته و محصولات و کالاهای خود را به همراه قیمت و مشخصات در کالاگرد به معرض دید و جستجو ی کاربران قرار می دهند.

این فروشگاه ها یا به صورت اختصاصی دارای وب سایت ارائه ی خدمات بوده که آدرس آن در سایت کالاگرد جهت ارتباط کاربران با آن درج گردیده است، یا فروشگاه تنها پل ارتباطی اش آدرس و شماره تماس است که در این صورت کالاگرد تمامی مشخصات و جزییات کالاها را به صورت نوشتاری و تصویری به کاربر همراه با قیمتهای آن ارائه می نماید تا این فروشگاه ها هم بتوانند رقابتی منصفانه با دیگر فروشگاه های دارای سایت داشته باشند. رعایت قوانین و مقرّرات کالاگرد برای هر دو دسته از فروشگاه ها الزامی است.

مهمان :

هر فرد حقیقی یا حقوقی که تنها جهت جستجو و کسب اطلاعات از مشخصات کالاها و قیمتها با کالاگرد ارتباط داشته باشد و از کالاگرد بازدید نماید، مهمان نامیده می شود. در این حالت استفاده از مزایای عضویت در سایت و خدمات ارائه شده ی کالاگرد به کاربران، شامل حال مهمان نمی گردد.

مسدود یا بلوکه کردن حساب کاربری :

درصورت عدم رعایت قوانین و شرایط مندرج در سایت کالاگرد برای کاربران، کالاگرد محق است حساب کاربری فرد مربوطه را بنابر صلاحدید خود برای مدتی معلوم مسدود و یا برای همیشه بلوکه نماید.

منفعل ساختن یا فسخ قرارداد با فروشگاه ها :

درصورت عدم رعایت قوانین و شرایط مندرج در سایت کالاگرد برای فروشگاه ها، کالاگرد محق است در صورت تخطی فروشگاه ها، حساب آن فروشگاه را بنابر صلاحدید خود برای مدتی معلوم منفعل یا برای همیشه فسخ نماید.

شرایط و مقرّرات حریم خصوصی

هر کاربر یا فروشگاه با عضویت در کالاگرد دارای رمز عبور و اطلاعات کاربری خواهد شد که شخصاً مسئولیت این اطلاعات را بر عهده خواهد گرفت. تمام این اطلاعات حریم خصوصی او را می سازند که محافظت از آن حریم، بر عهده ی خود کاربر ان است. کالاگرد به این حریم خصوصی و محتویات آن احترام گذاشته و از این اطلاعات و حریم خصوصی در حد توانش، با تمهیدات خاص امنیتی خود محافظت خواهد کرد.

کاربران و فروشگاهای عضو کالاگرد برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، نباید اطلاعات حریم شخصی و رمز عبور خود را برای شخص دیگری بازگو نمایند. کالاگرد هویت شخصی کاربران و این اطلاعات را محرمانه می‌داند و آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم قانونی مجبور باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قانونی قرار دهد.

کالاگرد برای ارائه خدمات ایمن و بهتر خود به کاربران جهت استفاده از برخی امکانات وب سایت، از قبیل ثبت نظرات و رأی ها، عضویت در وب سایت و اطلاع رسانی هاو غیره، اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، آدرس، تلفن همراه و ثابت، ایمیل آدرس و ...را از کاربران درخواست می نماید که تمام این اطلاعات نزد کالاگرد محرمانه خواهد بود. ممکن است بخشی از این اطلاعات توسط کاربر، به صورت آگاهانه از طریق تنظیمات حریم شخصی ( کنترل پنل ) خود برای عموم به نمایش گذاشته شود.

از آنجا که کالاگرد کلیه ی فعالیتهایش مبتنی بر قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است گاهی ممکن است مطالب، نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت این قوانین و سیاستها ی کالاگرد ویرایش نماید. همچنین اگر این مطالب، نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، کالاگرد می‌تواند آن را حذف نموده و از اطلاعات ثبت شده برای پیگیری قانونی استفاده نماید.

ممکن است کالاگرد برای بهینه سازی محتوای وب سایت، ارتباط با مشتریان و تحقیقات بازاریابی با رعایت موازیین حریم خصوصی، از برخی اطلاعات استفاده نماید. همچنین گاهی کالاگرد برای اطلاع رسانی اخبار و رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه، اطلاع رسانی تخفیفات فروشگاهها و تبلیغات و پروموشن‌ها، برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال می نماید. چنانچه کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند در پروفایل خود عضویت دریافت خبرنامه کالاگرد را لغو نمایند.

همانگونه که کالاگرد به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند، انتظار متقابلی در قبال اطلاعات و داده های کالاگرد از کاربران و اعضاء دارد. کالاگرد متعهّد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تمهیدات مورد نیاز برای هرچه امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را در نظر گرفته است.

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات کالاگرد، مانند متن، گرافیک، آرم، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط کالاگرد جزئی از اموال کالاگرد محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار کالاگرد است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای کالاگرد محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط کالاگرد و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار کالاگرد است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، عکس و ویدئو، قیمت، دانلود و کپی مطالب و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت کالاگرد با مقاصد تجاری نیستند. هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج و کلیه این حقوق به صراحت برای کالاگرد محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات کالاگرد، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز عبور انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. استفاده از هرگونه مطلب متعلق به کالاگرد منوط به ذکر نام کالاگرد در استفاده از آن است و بدیهی است که در غیر این صورت کالاگرد مجاز به اعتراض و پیگرد قانونی می باشد. متقاضیان استفاده از وب سایت کالاگرد که سن قانونی آنها به حدّنصاب این سن برای استفاده از اینترنت و فعالیتهای اینترنتی نرسیده است، بایستی با اطلاع والدین یا قیّم قانونی اقدام به ثبت نام و استفاده از حساب کاربری خود نمایند و فعّالیتشان تحت نظر ایشان باشد.

تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.kalagard.com است. مطمئن ترین راه های ارتباطی با کالاگرد، موارد ذکر شده در بخش تماس با ما در سایت کالاگرد می باشد. کالاگرد خود را متعهّد به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلّف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

قوانین و شرایط فعالیت فروشگاه ها

هر فروشگاه باید قوانین و مقررّات مربوط به خود را در سایت کالاگرد مطالعه نموده و از آن آگاهی داشته باشد. کالاگرد می کوشد تا تمام منافع یک فروشگاه حفظ شده و به تعهّداتش در قبال آن فروشگاه عمل نماید. لذا متعاقباً از فروشگاه ها نیز انتظار می رود تا در راستای این تعهّدات و قوانین گام برداشته و در رعایت آن خود را ملزم بدانند، در غیر این صورت با فروشگاه خاطی طبق مقرّرات برخورد شده و کالاگرد می تواند قرارداد خود را با آن فروشگاه به صورت یکطرفه فسخ نماید.

 • هر فروشگاه موظف است که به طور تثبیت شده، قیمت کالای موجود خود را در وب سایت کالاگرد ثبت نماید و در قبال آن قیمت متعهّد است که هنگام فروش نیز با همان قیمت، کالا را به فروش رساند.
 • فروشگاه ها موظفند که هنگام ثبت مشخصات کالا، دقت لازم را لحاظ نموده تا اطلاعات صحیح و واقعی آن را به ثبت برسانند.
 • فروشگاه ها باید در به روز رسانی قیمت کالاهای خود دقت لازم را نمایند و به محض عدم موجودی آن کالا، قیمت آن را درسایت حذف نمایند.
 • مدت فعال بودن قیمت یک کالای ثبت شده از طرف فروشگاه در کالاگرد هفت روز است. فروشگاه ها در به روز رسانی قیمتها بایددقت لازم را داشته باشند.
 • فروشگاه ها متعهّد می شوند که هرگونه تغییرات خود را اعم از تغییر آدرس، شماره تماس و تغییر قیمت کالا ها را در کوتاهترین زمان ممکن در سایت کالاگرد ویرایش و اصلاح نمایند.
 • هر فروشگاه موظف است که تمام مشخصات خود را اعم از آدرس های ارتباطی، قیمت و مشخصات کالا ها را به طور صحیح در سایت کالاگرد ثبت نماید، در غیر این صورت طبق قوانین و مقرّرات کالاگرد با وی برخورد خواهد شد.
 • هر فروشگاه می بایست هنگام ثبت قیمت کالای خود، نام و جزییات مربوط به گارانتی کالا را با ذکر مدت زمان گارانتی به صورت صحیصح و واقعی وارد نماید.
 • تصاویر ارسالی از طرف فروشگاه ها ابتدا باید به تایید کارشناسان کالاگرد رسیده و سپس در کالاگرد به نمایش درمی آیند.
 • تمامی طرح های حساب فروشگاهی در کالاگرد به صورت سالیانه ارائه می گردد.

قوانین و شرایط فعالیت کاربران

کاربران عزیز، سایت کالاگرد نخستین هدفش ارائه ی خدمات بهینه به شما برای خریدی آسان است. لذا در راستای این هدف به کمک شما نیاز است تا با رعایت قوانین رسیدن به این هدف را محقق سازیم.

 • کاربران از امتیاز تصحیح و ویرایش مطالب ناصحیح یا از قلم افتاده در مورد مشخصات کالا ها برخوردار هستند. بنابراین موظف به ثبت و ویرایش صحیح و واقعی در مورد این اطلاعات می باشند، لذا تا از صحت این اطلاعات اطمینان حاصل نکرده اند نباید آن را در سایت وارد نمایند. در صورت مغایرت این اطلاعات ویرایش یا وارد شده، مطالب آنها حذف گردیده و طبق قوانین، حساب کاربری فرد مسدود خواهد شد.
 • درصورت مشاهده ی هرگونه تخلّف و تخطی از قوانین و شرایط مندرج در مقررّات کالاگرد یا سوء استفاده از وب سایت کالاگرد، حساب کاربری شخص خاطی مسدود و مراتب امر از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.
 • کاربران در هنگام ورود اطلاعات برای ثبت قیمت کالاهای دست دوم خود، باید دقیقا کالای خود را در سایت کالاگرد پیدا نموده و با مراجعه به برگه "دست دوم" در صفحه کالای مربوطه، با تکمیل فرم "ثبت قیمت من"، قیمت مورد نظر خود را برای فروش ثبت نمایند.
 • کاربران هنگام ثبت قیمت کالای دست دوم خود، باید دقیقاً عکس هایی از همان کالای دست دومی که قصد فروش آن را دارند، در سایت بارگذاری نمایند.
 • کاربران حتماً بایستی قیمت حدودی و مطلوب مدّ نظر خود را در مورد کالای دست دومشان به همراه مشخصات یا توضیحات لازم ثبت نمایند.
 • کاربران قبل از اقدام به ثبت قیمت کالای دست دوم خود، می بایست حداقل یکی از مشخصات تماس خود مثل تلفن یا ایمیل آدرس و راههای ارتباطی با خود را در پروفایل کاربری تکمیل نموده و برای مشاهده عموم فعال نمایند.
 • چنانچه کاربران در هرکدام از مراحل ثبت نظرات، نوشتن مطالب، بارگذاری تصاویر و ویدئوها، ثبت مشخصات کالای دست دوم و ویرایش مطالب از قوانین کالاگرد پیروی ننمایند، مطالب ارائه شده حذف گردیده و مراتب از طریق مراجع ذی صلاح قانونی قابل پیگیری می باشد.
 • پس از ورود اطلاعات کالای دست دوم از طرف کاربر، و پس از بررسی و تایید این اطلاعات از طرف کارشناسان کالاگرد، قیمت کالای کارکرده در سایت به نمایش گذاشته خواهد شد.
 • با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، کاربران نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت نمایند. کاربران دقت داشته باشند تا جای ممکن از هرگونه لینک دادن (فرستادن) کاربران به سایت‌های دیگر خودداری نمایند.
 • کاربران می‌توانند نقد خود را درباره هر بخش از کالاگرد، در قسمت مربوطه اعلام نمایند، لذا از نوشتن نقد خود درباره سایت در قسمت نظرات در مورد کالا یا فروشگاه ها خودداری نمایید.

قوانین و شرایط درج نظرات، نقدها، مطالب نوشتاری و تصویری

کاربرانی که قصد ارسال نظر، درج نقد و بررسی و بارگذاری مطالب نوشتاری یا تصویری در سایت را دارند، حتما قوانین زیر را مدّ نظر داشته باشند:

 • چنانچه شرایط و قوانین مندرج در کالاگرد در نظرات کاربران، تصاویر و ویدئوهای بارگذاری شده رعایت نشوند، مطالب، نظر و تصاویر ایشان تایید نخواهد شد و در نتیجه در سایت به نمایش گذاشته نمی شود.
 • نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تایید فنی کالاگرد درباره محتویات نظر نیست. کالاگرد هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در این قسمت را ندارد، اما تمام نظرات را بررسی و نظارت می نماید.
 • نقد و بررسی کاربران باید شامل نقاط قوّت و ضعف کالا در استفاده عملی و تجربه شخصی فرد باشد.
 • حداقل 100 کاراکتر مطلوب در نقد کاربران باید وجود داشته باشد.
 • در ثبت نقد و نظر لازم است که کاربران تا حد ممکن از مبالغه و بزرگنمایی مزایا یا معایب محصول خودداری نمایند. در غیر این صورت نقد مورد نظر تایید نخواهد شد.
 • نقد مطلوب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد. بلکه به طور واقع بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.
 • با توجه به تفاوت در سطح کالاهای مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آنها، لازم است نقد و بررسی هر کالا با توجه به قیمت آن صورت گیرد نه به صورت مطلق.
 • جهت احترام به وقت بازدیدکنندگان سایت و نقدها، لازم است نویسندگان نقد، مطالب غیر ضروری را در نقدشان حذف کرده و تا حد ممکن تنها مطالب مفید را در نقدشان لحاظ کنند.
 • با توجه به ساختار بخش نظرات در مورد کالا یا فروشگاه، از پرسیدن سوال یا درخواست راهنمایی در این بخش جداً خودداری نمایید. برای مطرح کردن سوالات خود از دیگر بخش‌های در نظر گرفته شده در سایت استفاده نمایید.
 • کاربران ارسال کننده ی نظر موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد، باعث عدم تایید نظر کاربر می‌شود.
 • درسایت کالاگرد، قسمتی برای ثبت نظرات کاربران نسبت به عملکرد و فعالیت فروشگاه ها در نظر گرفته شده است. کاربران می توانند نظرات خود را در آن قسمت با در نظرگرفتن شرایط و قوانین ثبت نمایند.
 • لطفاً از ثبت نظرات و نقدهای به دور از واقعیت و جانبدارانه در قبال یک فروشگاه بپرهیزید. تمام این نظرات از سوی کالاگرد بررسی شده و درصورت صحت با فروشگاه خاطی برخورد و در جهت عکس آن با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 • طبق قوانین، کالاگرد با کاربرانی که نظرات بی اساس و یا تبلیغاتی دروغین در قبال یک فروشگاه انجام دهند برخورد نموده و حساب کاربری آنها را مسدود می نماید.
 • قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفتگو (فروم) متفاوت است، لذا برای حفظ ساختار، مباحثی که خارج از چهارچوب این قسمت است و حالت بحث و گفتگو دارند، تایید نخواهند شد.
 • تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند، لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانبدارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد نمایید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار نماید.
 • تنها نظراتی که مرتبط با محصول مورد نظر باشند، تایید خواهند شد، لذا از مطرح کردن بحث‌های متفرقه و غیر مرتبط با محصول خودداری نمایید.
 • کاربران توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارند یا نسبت به آن شک دارند، به هیچ وجه در نظرات ثبت ننمایند. و همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیر مطمئن درباره محصولات جدا خودداری نمایند.
 • ثبت اطلاعات ارتباطی شخصی، از جمله شماره تلفن یا آدرس ایمیل در قسمت نظرات ممنوع است، لذا از ثبت اینگونه اطلاعات ارتباطی در نظرات خود خودداری نمایید.
 • لازم است کاربران مطالبی را ثبت نمایند که برای بازدیدکنندگان سایت مفید واقع شود و از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیر مرتبط یا غیر ضروری در این بخش خودداری نمایند.
 • لازم است کاربران نظرات خود را به صورت نگارشی و نه گفتاری ثبت نمایند و از کوتاه کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره ای تا جای ممکن در ثبت نظرات خودداری نمایند. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه تایید نظرات کاربران است.
 • کاربران در نظر داشته باشند که کالاگرد، ویرایش نگارشی نظرات کاربران را حق خود می‌داند اما سایر ویرایش‌هایی که برای رعایت قوانین ذکر شده انجام می‌شود، قبل از ثبت نظر، به اجازه کاربر نیاز خواهد داشت.

قوانین و شرایط درج محتوا و مطالب در سایت کالاگرد

از آنجا که مشخصات و مطالب پیرامون کالاها از طرف کارشناسان کالاگرد و فروشگاه ها تهیه و ثبت می گردد، کالاگرد نهایت تلاش و دقت خود را در راستای تایید صحت و درستی این اطلاعات می نماید. تمام تلاش کالاگرد در ارائه ی خدمات و سرویس‌‏های بی نقص است. در همین راستا کالاگرد تضمین نمی‏‌کند که توصیفات و مشخصات کالاها و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. چنانچه مشخصات و مطالب ارائه شده ی یک کالا، دارای هر گونه مغایرت با مشخصات واقعیی کالای مربوطه بود شما می توانید آن را ویرایش و تصحیح نمایید یا به کارشناسان کالاگرد اطلاع دهید.

وب ‏‌سایت کالاگرد هیچ گونه مسئولیّتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های وب سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت کالاگرد تحت هیچ شرایطی مسئولیّت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.

سایت کالاگرد ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها تحت کنترل کالاگرد نیستند و کالاگرد هیچ مسئولیّتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها و لینک‏‌های دیگری که ممکن است در این سایت‏‌ها باشد ندارد. سایت کالاگرد این لینک‏‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏‌ها به معنی تأیید، یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت‏‌های متعلق به فروشگاه ها، سایت های موجود در لیست آگهی‏‌ها یا صفحه‏‌هایی که به سایت کالاگرد لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از مدیریت ویرایش کالاگرد اداره می‌کنند، بنابراین سایت کالاگرد نمی‌‏تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. شما توافق می‏‌کنید مسئولیّت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در سایت کالاگرد باشد، خود برعهده خواهید داشت.

وب سایت کالاگرد ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏های خبری، شبکه دوستان و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) باشد. شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد.

کلیه ی محتویات و مطالب سایت کالاگرد شامل قانون "حق تکثیر" گردیده و به سایت کالاگرد تعلّق دارد. انتشار مطالب و محتویات این سایت چنانچه با ذکر منبع باشد بلامانع است. در غیر اینصورت کالاگرد مجاز به پیگیری قانونی می باشد.

نحوه ی ارتباط با کالاگرد

با ورود به وب سایت کالاگرد و استفاده از خدمات و سرویسهای ارائه شده ی کالاگرد اولین گام این ارتباط برداشته شده است. تمام راههای ارتباطی کالاگرد با کاربران و فروشگاهها، شامل آدرس، نقشه ی مکان دفتر مرکزی کالاگرد، تلفن های تماس، فکس و آدرس پستی و الکترونیکی آن در قسمت " تماس با ما " درج گردیده است.

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها، اطلاعات، محتوا، مطالب و خدمات کالاگرد استفاده می‏‌کنید، و یا به کالاگرد ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که کالاگرد به صورت الکترونیکی ( از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه، تخفیفهای ویژه یا تبلیغات و پروموشن‌ها، امکان دارد کالاگرد برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه کالاگرد را در پروفایل خود غیرفعال سازند.

قوانین و شرایط ارائه شکایات و بررسی آنها

با مطالعه و آگاهی از قوانین و شرایط عضویت در کالاگرد شما این مقررّات را پذیرفته و متعهّد به رعایت آن خواهید بود. کالاگرد نیز موظّف است به تمام تعهّدات مندرج در این قوانین و شرایط پایبند بوده و به آنها عمل نماید. در صورتیکه که هر کدام از طرفین به این قوانین تخطی نموده و از تعهّدات خود سرباز زنند با اعلام به داور مرضی الطرفین،آشنا به موضوع تجارت الکترونیک مشکل را مرتفع می نماییم و در صورت حل نشدن بدین طریق، با شکایت به مراجع ذی صلاح قانونی حل دعاوی خواهد شد.

نمایندگی کالاگرد

در حال حاضر کالاگرد در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش و نمایندگی جهت ارائه خدمات مشابه خود را ندارد و تنها راه ارتباطی معتبر ما وب سایت www.kalagard.com می باشد. تمامی اطلاعات برقراری تماس با ما نیز در همین سایت درج گردیده است. ارائه کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی مدیریت و پردازش می‏گردد. لطفاً در صورت مشاهده ی هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به ما اطلاع دهید.

قوه قهریّه

تمامی مقررّات، قوانین و شرایط مذکور در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، کالاگرد هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.با تشکر تیم فنی