عضویت در کالاگرد


مزایای عضویت در کالاگرد :

با پیوستن به کالاگرد، شما شریک ما در تمام اطلاعات جامع بازار بزرگ ایران و جهان خواهید شد. شما می توانید کالای خود را با مشخصات کامل و مناسب ترین قیمت از فروشندگانی که خود مشخص کرده اید در کمترین زمان، انتخاب نمایید. کالاگرد این امکان را فراهم می سازد تا در کمترین زمان، با راهنمایی درست و رایگان به فروشندگان متصل شوید.

در هر بازدید شما از سایت کالاگرد، شما حکم میهمانی را خواهید داشت که تمامی اطلاعات سایت از قبیل: مشخصات کالا، قیمت کالا، اطلاعات کامل تمامی فروشندگان و نقد و بررسی های انجام شده در مورد آن کالا یا فروشگاه ها به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اما در صورت عضویت، شما جزئی از این خانواده ی بزرگ با مزایای عنوان شده در زیر خواهید گردید:

 • یافتن مشخصات کالایی خاص و ثبت آن در کالاگرد، چنانچه اطلاعاتی در مورد کالای مورد نیاز شما در سایت کالاگرد موجود نباشد.
 • قراردادن عکس و ویدئو ( در صورت وجود ) به همراه مشخصات آن کالای مورد نیاز در فرم درخواست (( Order Form ))
 • امکان فروش کالای مستعمل و دست دوم خود از طریق کالاگرد.
 • امکان درج انتقادها، نظرات و پیشنهادهای شما در مورد کالاگرد، کالاها و فروشندگان
 • امکان ذخیره کردن تمامی اطلاعات کاربری شما از قبیل: بوک مارک ها یا علاقمندی های شما به کالاها و فروشگاه ها، درخواست مشخصات و قیمت کالا ی جدید ناموجود در کالاگرد، سوابق فعالیّت کاربری شما، گفتمان و نقد و بررسی ها، قیاس های انجام شده، نمودارها و نتایج آمارهای گرفته شده در مورد خرید و فروش کالاها و ....
 • شرکت در نقد و بررسی ها نظرسنجی ها، پرسش و پاسخ ها، و گفتمان ها
 • امکان ویرایش و اصلاح اطلاعات ناقص یا اشتباه ما در سایت و بسیاری امکانات و مزایای دیگر که پیوسته ما در حال توسعه و ایجاد آنها برای شما می باشیم.
 • مطلع شدن از آخرین تغییرات و امکانات اضافه شده به کالاگرد
 • و بسیاری موارد ریز و درشت دیگر با آنها آشنا خواهید شد ...

حساب کاربری

نحوۀ ثبت نام در سایت کالاگرد

برای افتتاح حساب کاربری، بر روی نشانۀ "ورود کاربران" در هر کجای سایت که هستید، کلیک نموده و در فهرست باز شده "ثبت نام در کالاگرد" را انتخاب نمایید، و یا از گزینه های موجود در زیر صفحات (فوتر) استفاده نمایید.

در صفحه ای که باز می شود، ثبت نام کاربر اولین گزینه از منوی ثبت نام می باشد که برای عضویت کاربران بایستی این قسمت تکمیل گردد. گزینۀ دیگر "ثبت نام فروشگاه " است که مختص فروشندگان می باشد. با تکمیل و تایید فرم ثبت نام کاربران که دارای چهار گزینه به شرح زیر است شما عضو خانواده ی بزرگ کالاگرد با مزایای آن خواهید شد.

نام مستعار : این نام نشانۀ نام کاربری شما است و با این نام در سایت کالاگرد مشاهده و همیشه با آن به دیگر کاربران معرفی خواهید شد که می تواند نام واقعی شما یا یک نام دلخواه باشد.

پست الکترونیک : آدرس الکترونیکی شما را شامل می شود که می بایست یک آدرس حقیقی باشد. زیرا کد تاییدیۀ ثبت نام شما به این آدرس ارسال خواهد شد و همچنین در آینده بسیاری از اخبار شامل : اعلام قرعه کشی ها، تخفیفهای ویژۀ فروشگاه ها، ورود و ثبت کالای جدید یا قیمت جدید کالای درخواستی شما در کالاگرد و ... به این آدرس فرستاده می شود.

شماره تلفن همراه : کد فعال سازی حساب کاربری شما به این شماره از طریق پیامک ارسال خواهد شد. در صورت تمایل، این شماره نیز مانند آدرس الکترونیکی شما جهت اطلاع رسانی اخبار می تواند استفاده گردد.

توجه : جهت اطلاع رسانی خبرهای کالاگرد مبنی بر تمایل شما هم از پست الکترونیک و شماره تلفن همراه یا یکدام از آنها می توان استفاده کرد.

رمز عبور : رمز عبور انتخابی شما از ۵ تا ۱۶ کاراکتر می تواند انتخاب شود، که مجموعه ای از حروف، اعداد یا هر دو را می تواند دربر داشته باشد.

با فشردن گزینه "ثبت نام" حساب کاربری شما ساخته شده و کد فعال سازی برای شما ارسال می گردد. در اولین ورود به حساب کاربری پس از وارد نمودن پست الکترونیک و رمز عبور باید کد فعال سازی ارسال شده از طرف کالاگرد به شمارۀ تلفن همراهتان را نیز وارد نمایید اما پس از آن تنها دو گزینۀ ابتدایی برای ورود به سایت کافی است.

توجه ویژه : درخواست شماره تلفن همراه شما هنگام ثبت نام و عضویت در کالاگرد، صرفاً برای جلوگیری از سوء استفادۀ برخی افراد در ثبت نامهای غیر واقعی بوده و به صورت کاملاً محرمانه نزد کالاگرد ثبت خواهد شد.

تنظیمات صفحۀ شخصی ( پروفایل )

با افتتاح حساب در کالاگرد شما دارای یک صفحه ی شخصی ( پروفایل ) خواهید شد، که می توانید در آن تغییراتی را اعمال نموده یا اصلاحاتی را انجام دهید. با کلیک بر روی نمایش پروفایل زیر نام کاربری خود در گوشه سمت چپ نوار سفید رنگ کالاگرد، صفحه ای با فهرست هایی که شامل : " ۱- فعالیت ها در سایت ، ۲- بوک مارک ها ( اطلاعات نشانه گذاری شده از طرف شما )، ۳- کالای دست دوم ،۴- امکانات ویژه ، ۵- تنظیمات" نمایان می گردد. با کلیک بر روی هر کدام از این چهار گزینه اول شما وارد صفحۀ شخصی خود در آن قسمت مشخص خواهید شد و یا با انتخاب خروج از حساب خود خارج می شوید.

فعالیت ها در سایت :

اولین گزینه از فهرست حساب کاربری شما " فعالیت ها " می باشد. با کلیک بر روی این گزینه شما وارد صفحۀ شخصی خود در این قسمت می گردید. در این فهرست پنج زیر فهرست کاربردی برای شما فعال می باشد که به اختصار در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • کالاهای مشاهده شده : لیست تمامی کالاهایی را که از آغاز عضویت در کالاگرد تا کنون مشاهده و پیگیری نموده اید با الویّت بندی دلخواه شما از طریق انتخاب گزینۀ " مرتب سازی " بر اساس تاریخ مشاهده یا حروف الفبا نمایان می سازد.
 • نظرات برای کالا ها : تمام نظرات و نوشته های شما در مورد " کالاها " از آغاز عضویت در کالاگرد تا کنون در این قسمت لیست شده و قابل مشاهده می باشد. همچنین درصورت تمایل می توانید نظرات و نوشته های خود را در مورد هر کالا حذف نمایید، اما قابلیّت تصحیح و ویرایش نظرات امکان پذیر نیست.
 • نظرات برای فروشندگان : در این قسمت نیز مانند مورد (ب) تمامی نظرات و نوشته های شما در مورد " فروشندگان" از آغاز عضویت در کالاگرد تا کنون، در این قسمت لیست شده و قابل مشاهده می باشد. همچنین درصورت تمایل می توانید نظرات و نوشته های خود را حذف نمایید، اما قابلیت تصحیح و ویرایش نظرات در اینجا هم امکان پذیر نیست.
 • امتیاز دهی کالا : لیست تمام کالاهایی را که از آغاز عضویت در کالاگرد تا کنون به آنها امتیاز داده اید در این قسمت می توانید ببینید. در اینجا هم این امتیازها تنها قابل مشاهده یا حذف می باشند.
 • کالاهای اضافه کرده : چنانچه کالایی مورد نیاز شما باشد که در لیست کالاهای کالاگرد موجود نباشد، شما می توانید آن را با تمامی جزییات مانند : مشخصات کالا، قیمت، عکس و ویدئو در سایت اضافه و ثبت نمایید. لیست تمامی کالاهایی که شما در کالاگرد ثبت و اضافه نموده اید و در لیست کالاهای موجود کالاگرد نبوده است در این قسمت قابل رؤیت می باشد.

بوک مارک ها :

دومین گزینه از فهرست حساب کاربری شما " بوک مارک ها " می باشد. با کلیک بر روی این گزینه شما وارد صفحۀ شخصی خود در این بخش می گردید. در این فهرست سه زیر فهرست کاربردی برای شما فعّال می باشد که به اختصار در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد :

 • کالاهای محبوب : اگر به اقتضای دغدغۀ کاری یا علاقمندی شما به کالا و موضوعی، بایستی هر روز، هر هفته یا هر ماه کسب اطلاعات پیرامون آن موضوع انجام و تکرار شود، این گزینه کمک شایانی به شما در تسهیل این امر می نماید. به این صورت که پس از بررسی هر کالا می توانید با انتخاب گزینۀ " اضافه کردن به لیست علاقه مندی ها " که در صفحۀ مشخصات هر کالا موجود است آن را در لیست کالاهای محبوب خود ذخیره نمایید. در این صورت شما به راحتی و با وارد شدن به لیست کالاهای محبوب خود، بدون صرف زمان می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود را یکجا و دسته بندی شده ببینید.
 • مقایسه ها : حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که هنگام خرید یک کالا بین انتخاب چند گزینه مردّد باشید. کالاگرد با امکان مقایسۀ کالاها این کار را برای شما آسان نموده است. کالاگرد امکان مقایسۀ چهار کالا را همزمان به شما می دهد، تا شما بتوانید آسانتر برتری های گزینۀ بهتر را نسبت به دیگری مشاهده و انتخاب نمایید. همچنین می توانید نتایج این مقایسات را برای مراجعات بعدی ذخیره کنید. شما در اینجا لیستی از مقایسه های انجام شده در مورد کالاهای مورد نظرتان را که از آغاز عضویت در کالاگرد تا کنون انجام داده و ذخیره نموده اید را مشاهده می نمایید.
 • فروشگاههای محبوب : یکی دیگر از خدمات کالاگرد جهت رفاه کاربران، این گزینه است که چنانچه شما در خریدهای متفاوت خود از یک یا چند فروشگاه به این نتیجه رسیده باشید که خدمات آنها از قبیل قیمت، گارانتی ( خدمات پس از فروش )، نزدیکی مکان فروشگاه با شما و چگونگی ارائۀ کالا از دیگر فروشگاهها بهتر است بخواهید آنها را در مجموعۀ فروشگاه های محبوب خود قرار دهید تا دسترسی به آنها در مراجعات بعدی از میان انبوه فروشندگان راحت تر باشد.

کالاهای دست دوم من :

یکی از جذاب ترین مزایایی که کالاگرد در اختیار کاربران قرار می دهد فروش کالاهای دست دوم آنها است. مطمئناً هرکدام از ما کالاهایی داریم که یا دیگر به وجودشان نیازی نیست یا قصد فروش آنها را جهت تعویضشان با کالای جدیدتری داریم. گاهی کالاهای دست دوم ما به علت استفادۀ کم از آنها بسیار تازه و نو مانده اند و ما دوست داریم آنها را با مناسب ترین قیمت به مصرف کنندگان واقعی آن بفروشیم. کالاگرد به بهترین وجه این خدمات را در اختیار شما قرار می دهد تا مانند یک جمعه بازار بسیار بزرگ بتوانید کالای دست دوم خود را به فروش برسانید.مدت زمانی که کالاگرد این ویترین را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید کالای دست دوم خود را به فروش برسانید ۳۰ روز برای هر کالا می باشد.

 • در دست بررسی : شما پس از تکمیل فرم مشخصات و جزییات کالای دست دوم خود و بارگذاری عکس آن، می بایست منتظر تایید شدن آن بمانید. مطالب ارسالی پس از مدت یک روز کاری درصورت تایید، در سایت کالاگرد به نمایش گذاشته می شود. شما در این قسمت لیستی از کالاهای دست دومی که در انتظار بررسی توسط مدیران سایت می باشند را می توانید مشاهده نمایید.
 • تایید شده و فعال در سایت : کالای دست دوم شما پس از بررسی مشخصات ارسالی درصورت مقارن بودن با مقررات کالاگرد تایید و برای نمایش در سایت فعال شده و در دسترس کاربران قرار می گیرد. لیست تمام کالاهای دست دوم شما که تایید و در حال حاضر در سایت فعال می باشند، در این قسمت مشاهده می گردد.
 • رد شده : اگر کالای دست دوم شما مطابق با مقررات اعلام شده از سوی کالاگرد نباشد در بخش بررسی تایید نشده و صلاحیت ارائه در کالاگرد را ندارد. در این صورت نمایش کالای شما مردود می گردد. این موضوع برای شما در این بخش قابل مشاهده است تا شما را در جریان پیگیری ارائۀ کالای دست دوم خود قرار دهد.
 • بایگانی : اگر کالای دست دوم شما پس از تایید صلاحیت، جهت ارائه و فروش در سایت کالاگرد ارائه شد و در مدت مقرر به فروش رسید پس از فروخته شدن از طرف شما بایستی در این قسمت بایگانی گردد تا کاربران دیگر متوجه فروخته شدن آن بشوند و چنانچه طی مدت سی روزه تعیین شده کالا توسط شما به آرشیو منتقل نشود، این عمل به صورت خودکار انجام شده و نهایتا لیست تمام کالاهایی که دیگر در سایت فعال نیستند را در این قسمت می توانید مشاهده نمایید.

امکانات ویژه :

در این بخش درخواست های کاربران در مورد تغییرات یا اعلام قیمت کالاها گزارش می شود و می توان اطلاعات درخواستی را پیگیری نمود.

 • ظهور قیمت : اگر در لیست کالاهای موجود در کالاگرد به هر دلیلی قیمتی برای کالای مورد نیاز شما ثبت نگردیده باشد و در انتظار قیمت باشد، با انتخاب نشانۀ "به من خبر بده" که در مشخصات کالا موجود است، کالاگرد پس از قیمت گذاری این کالا به شما خبر می دهد. لیست تمام کالاهایی که قیمت گذاری نشده اند و شما منتظر قیمت گذاری آنها هستید تا کالاگرد این تغییرات را به شما اطلاع رسانی کند، در اینجا مشاهده می گردد.
 • تغییر قیمت : در کالاگرد این امکان نیز برای شما فراهم گردیده است تا چنانچه کالایی را با قیمتی مشخص بخواهید که از نظر شما مناسب خریدن باشد، تغییر قیمت آن را درخواست نمایید. بدین معنی که هر زمان این کالا تا قیمت مد نظر شما کاهش قیمت یافت، کالاگرد این کاهش قیمت را به شما اطلاع دهد. لیست تمام درخواست های شما برای اطلاع رسانی کالاگرد از کاهش و تغییر قیمت کالاهای مورد نظرتان، در این قسمت مشاهده می گردد.

تنظیمات :

در این قسمت شما می توانید اطلاعات شخصی خود را ویرایش و اصلاح نمایید.

 • پروفایل : در این بخش شما قادر خواهید بود هرآنچه که در صفحۀ شخصی شما وجود دارد را ویرایش و اصلاح نمایید. شما می توانید با علامت دار کردن هر گزینه ای که در پروفایل تان هست تمایل خود را برای نمایش آن به عموم اعلام کنید در غیر این صورت با غیر فعال کردن علامت ها، آن موارد از دید عموم پنهان می ماند.
 • رمز عبور : در این قسمت می توانید رمز ورود به حساب کاربری خود را تغییر دهید.