راهنمای عمومی استفاده از سایت کالاگرد

کالاگرد، بازار بزرگ مجازی ایران

آشنایی با کالاگرد

کالاگرد اوّلین و بزرگترین سایت جامع اطلاع رسانی کالا و قیمت در ایران است. کالاگرد همچون پلی مطمئن بین فروشندگان و خریداران می باشد. با عضویت در این سایت شما به بانک اطلاعاتی از انواع کالاها با مشخصات کامل و گستره ای از فروشندگان کالا، دسترسی خواهید یافت.

از آنجا که همگام با عصر تکنولوژی و اهمیت صرف زمان، خرید اینترنتی نیز رو به رشد است همۀ ما دغدغۀ خریدی مطمئن و آسان را خواهیم داشت. در هر خرید قطعاً زمانی خیال ما آسوده خواهد بود که موارد زیر در آن اعمال گردد:

 • جستجوی آسان و دسترسی به تمام کالاهای بازار در یک محل
 • بررسی و مقایسه کالاها با یکدیگر
 • مطالعه مشخصات و آشنا شدن با امکانات و ظاهر کالا
 • اطمینان از مناسب بودن قیمت و مقایسه قیمت و خدمات فروشندگان مختلف
 • خرید در اندک زمان با داشتن گستره ای از محصولات و گزینه ها در پیش رو
 • آگاهی از اکثر گزینه های موجود برای خرید آن کالا در یک محل

کالاگرد همۀ تلاش خود را نموده است تا شش رکن اساسی فوق، سرلوحۀ اهدافش در جهت رضایتمندی و آسودگی خاطر کاربرانش باشد.

اهمیت دادن به دغدغه های فروشندگان نیز از اهداف و سیاستهای مهم دیگر کالاگرد است. کوشش کالاگرد در معرفی شایسته و بهتر محصولات فروشندگان به متقاضیان واقعی این کالا ها است. در محیط کالاگرد، رقابتی سالم جهت فروش محصولات ایجاد می گردد که این رقابت در نهایت به سود طرفین خواهد بود. با این رقابت ها، قیمتها نیز به واقعیت نزدیکتر می شود و این به نفع خریداران نیز است. همچنین فروشندگان هم با خریداران واقعی روبرو خواهند بود و زمان و انرژی آنها در جهتی درست صرف خواهد شد. در کالاگرد فروشندگان با حذف واسطه ها می توانند کالای خود را مستقیماً به دست مشتری برسانند. چنانچه کالای معرفی شده جهت فروش با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه گردد، رضایتمندی خریداران، بهترین مبلغ فروشندگان در کالاگرد خواهد شد.

چرا کالای خود را جهت فروش در کالاگرد معرفی نماییم؟

امروزه تکنولوژی اینترنت آنچنان گسترده گردیده که مانند کتابخانه عظیمی شده است و بدون استفاده از راهنما و موتورهای جستجوگر قادر به بهره مندی از این دریای اطلاعات نخواهیم بود. به همین دلیل اهمیت دادن و نیاز به این موتورهای جستجوگر مشهود است. هرچند اگر با این موتورهای جستجوگر و نحوۀ عملکرد آنها آشنا نباشیم، کار با آنها نیز خسته کننده خواهد بود.

برآنیم تا با کمک شما، کالاگرد به موتور جستجوگر کاملی، صرفاً برای کالاها و قیمتها ی متنوع با دسترسی سریع و آسان در آینده ی نه چندان دور تبدیل شود. لذا با چنین نگرشی به آینده، منطقی است که بخواهیم تا شما را در این سود با خود شریک نماییم. وجود فروشندگان و خریداران بیشتر به بزرگ شدن این خانواده و بزرگی منفعتی که به طرفین می رسد، کمک می نماید.

در اینجا به اختصار، تعاریفی را جهت آشنایی بیشتر با کالاگرد مطرح می نماییم:

تعریف کالاگرد : کالاگرد بانک کالا و قیمت است. کالاگرد بانک جامع اطلاعات مشخصات کالا، قیمت کالا و پل ارتباطی فروشندگان با خریداران است.

هدف کالاگرد : نهایت هدف ما، تبدیل شدن کالاگرد به موتور جستجوگر و مقایسه کالا و قیمت است، تا بتواند راهنمای خریدی مطمئن و آسان برای همۀ سلایق باشد.

منوی کالاها و تولبار سفید کالاگرد

نوار ابزار بالای سایت کالاگرد در همه جای سایت قابل مشاهده میباشد و به شما دسترسی به اساسی ترین ابزار های مورد نیازتان برای استفاده از کالاگرد را خواهد داد. در سمت راست این نوار دکمه مشاهده منوی کالا ها قرار دارد که در زیر خصوصیات این منو شرح داده شده است. در وسط نوار، امکان جستجو در کل بانک اطلاعات کالای سایت که یکی از پایه های کالاگرد میباشد فراهم شده است و نهایتا در سمت چپ منوی باز شونده مربوط به ورود به حساب کاربری - فروشگاهی قرار داده شده است که پس از ورود به حساب به میان بر هایی برای استفاده از حساب شما تبدیل خواهد شد و نام مستعار و آواتار (لوگو) انتخابی شما را نمایش خواهد داد. با کلیک بر روی دکمه " همه گروه ها " شما میتوانید گروه خاصی را برای جستجوی خود انتخاب نمایید.

منوی کالاها

این منو یکی از روش های متداول دسترسی کاربران به تمامی کالاهای موجود در سایت میباشد. این منو از سه لایه تشکیل شده است تا پیدا کردن رده کالای مورد نظر کاربر آسان گردد. با این وجود به دلیل پوشش گسترده کالاهای موجود و تنوع منوها و امکان سردرگمی کاربران، امکان جستجو در منو ها نیز در دل منو پیش بینی شده است تا در صورتی که نمیدانید دسته بندی مورد نظر شما در کدام زیر شاخه قرار دارد، با این ابزار و با تایپ کردن بخشی از نام منوی مورد نظرتان، منو های مربوطه را به سرعت پیدا کرده و با کلیک بر روی نتایج، بخش مربوطه را باز نمایید. امکان جستجو در منوها در صفحه اول سایت به صورت مجزا بر روی تولبار سفید رنگ قرار دارد، چرا که در صفحه اول منوی کالاها به صورت ثابت و دائمی باز است ولی در سایر صفحات که این منو بسته می شود، " جستجو در منو ها" در دل منو مستتر گردیده و دکمه مشاهده منوی کالاها جایگزین آن می گردد. منوی جدیدی در سمت راست سایت قرارگرفته که در تمامی صفحات قابل نمایش سایت همراه شما خواهد بود (برای دسترسی سریعتر و راحت تر به منوهای سایت کالاگرد)

جستجو در کالاگرد

تا وقتی چیزی در این قسمت تایپ ننموده اید، عبارت " کالای خود را جستجو کنید" در این قسمت دیده می شود، تا به کاربر نشان دهد که از این ابزار برای جستجو در میان انبوه کالاهای تعریف شده در کالاگرد میتواند استفاده نماید. برای پیدا کردن کالای مورد نظرتان، کافیست بخشی از نام (مدل) کالای مورد نظرتان و یا نام تجاری کامل آن را وارد نموده و کلید اینتر را فشار دهید تا در صفحه ای که باز می شود، لیست تمامی کالاهایی که شامل کلید واژه وارد شده شما میباشند، به همراه تعداد کالاهای مذبور در هر بخش را مشاهده نمایید. حتی قبل از تکمیل تایپ کلید واژه مد نظر، سیستم تکمیل کننده هوشمند در حین تایپ شما، محتمل ترین گزینه های مربوط به جستجوی شما را به صورت آبشاری به شما نمایش خواهند داد تا در صورتی که هر کدام از آنها گزینه نهایی مد نظر شما باشد، با کلیک بر روی آن مستقیما به صفحه کالا یا بخش مربوطه هدایت گردید.

استفاده از امکانات صفحه لیست کالاها

لیست کالاها، صفحه ای است که در آن شما فهرست کامل کالاهای تعریف شده در کالاگرد در بخش مورد نظرتان را مشاهده می نمایید و با استفاده از ابزار های موجود از قبیل صفحه بندی، مرتب سازی و فیلتر ها از این لیست بلند بالا، کالاهایی با مشخصات و امکانات مورد نظر خود را پیدا می نمایید. استفاده از لیست برای وقتی میباشد که شما در یک بخش خاص به دنبال کالای میگردید که حداقل مشخصات مورد نظر شما را داشته باشد، ولی هیچ کالای خاصی مد نظرتان نبوده و یا آشنایی کافی با انواع مختلف موجود آن کالا ندارید.

شما به طرق مختلف می توانید به صفحه لیست کالاها دسترسی پیدا کنید که دو گزینه اصلی، کلیک بر روی منو های لایه سوم در منوی کالا ها و یا استفاده از ابزار جستجوی سایت میباشد. پس ار ورود به صفحه لیست، در ابتدای صفحه آدرس مسیری که شما را راهنمایی می نماید تا به این لیست از کالا برسید، نمایش داده می شود. در ادامه به اختصار ابزار های موجود در صفه لیست را به شما معرفی می نماییم.

افزودن کالای جدید :

به جرات می توان گفت با نهادن چنین گزینه ای کالاگرد نهایت تلاش خود را برای دست یابی شما به کالای دلخواه تان انجام داده است. ما به این نیز اندیشیده ایم که اگر شما کالایی را بخواهید که هنوز در لیست فهرست کالاهای ما نباشد بتوانید مشخصات، جزییات و قیمت آن را از ما درخواست نمایید.

برای دست یابی به چنین مزیتی ابتدا باید عضو کالاگرد شوید. با انتخاب این گزینه به صفحه ای رهنمون خواهید شد و با تکمیل فرم مورد نظر که شامل شرح و تفسیر کالای درخواستی است مشخصات برای کالاگرد ارسال و تحت بررسی قرار خواهد گرفت. حداقل 50 درصد از مشخصات کالای درخواستی همراه با یک عکس از آن کالا باید تکمیل و ارسال شود تا بتوانید کالای خود را ثبت نمایید. برای پیگیری کالای ثبت شدۀ خود نیز در صفحۀ شخصی خود گزینۀ اول ( فعالیت ها در سایت ) را انتخاب نموده و در گزینۀ ( کالاهای اضافه کرده ) آنها را بررسی و پیگیری نمایید.

مرتب سازی لیست کالا :

شما امکان مرتب کردن لیست کالا ها را بر اساس موارد زیر خواهید داشت.

 • بر اساس کاهش قیمت : شما می توانید لیست کالاها را بر اساس کاهش قیمت آنها یعنی با سیر نزولی از بالاترین قیمت آن کالا به پایین ترین قیمت آن مرتب نموده و مشاهده نمایید.
 • بر اساس محبوبیت : مرتب سازی لیست کالاها بر اساس میزان مراجعه سایر کاربران به آن کالا از پربازدید ترین ها به کم بازدید ترین
 • بر اساس افزایش قیمت : شما می توانید لیست کالاهای انتخابی خود را بر اساس افزایش قیمت آنها یعنی با سیر صعودی از پایین ترین قیمت آن کالا به بالاترین قیمت آن مرتب نمایید.
 • بر اساس تازگی : بر اساس جدیدترین و آخرین کالاهای اضافه شده به لیست کالاهای کالاگرد، لیست کالا ها را مرتب می نماید.
 • بر اساس امتیاز کالا : لیست کالا ها بر اساس امتیازدهی اعضاء مرتب می گردد. کالاهای با امتیاز بیشتر در صدر این لیست قرار می گیرند.
 • بر اساس تعداد قیمت : لیست کالاها بر اساس تعداد قیمتهایی که برای آن کالا ثبت گردیده به صورت نزولی از پرقیمت ترین ها به کم قیمت ترین ها مرتب می شود.
 • بر اساس حروف الفبا: لیست کالاها بر اساس حروف الفبا مرتب می گردند.

انتخاب استان :

امکان نمایش لیست کالاها بر اساس موجودی آن کالا در استان انتخابی می باشد. یعنی لیستی از تمام کالاهایی که در استان انتخاب شدۀ شما موجود می باشد را برای شما نمایان می سازد. در واقع لیست کالاها محدود به کالاهایی می شود که برای هر کدام حداقل یک قیمت توسط حداقل یک فروشنده از استان مورد نظر شما ثبت و فعال باشد.

انتخاب نحوه نمایش لیست :

بسته به سلیقه خود یکی از دو حالت نمایش لیست را می توانید انتخاب نمایید. نمایش سطری بیشتر متمرکز بر دادن اطلاعات بیشتر در لیست می باشد و در نتیجه در ازای هر کالا خلا صه ای از مشخصات کالاها در ردیف ها نمایش داده می شود، در حالی که نمایش سلولی بیشتر جنبه زیبایی و نمایش ساده تر و گویا تر تصویری کالا را پوشش می دهد.

فیلتر های جستجوی کالا :

در صفحۀ لیست کالاها، فیلترهای متنوعی جهت جستجو و انتخاب آسان بر اساس مشخصات مختلف کالاهای آن بخش، برای شما درج گردیده است. این فیلتر ها در ستون سمت راست صفحه قرار داده شده و شامل دو نوع " گزینه ای و عددی " می باشد. در اینجا برای راحتی استفادۀ شما از این فیلتر ها، به اختصار هرکدام از آنها را با ذکر یک نمونه شرح می دهیم.

فقط کالاهای قیمت دار :

با استفاده از این گزینه فقط لیستی از تمامی کالاهایی که قیمت گذاری شده است نمایش داده خواهد شد.

فیلتر قیمت :

یک نوع فیلتر عددی می باشد که بازه قیمت کالاهای آن بخش را از کمینه ترین تا بیشینه ترین قیمت ارائه شده نمایش می دهد. شما می توانید میانگین کمترین تا بیشترین قیمتی که می توانید برای آن کالا پرداخت نمایید را با این فیلتر انتخاب نمایید، تا لیست کالاها به بازه قیمت مد نظر شما محدود گردد.

فیلتر های گزینه ای :

این نوع فیلترها بر اساس نوع و مشخصات کالا تهیه گردیده است تا شما را در انتخاب بهتر کالای مورد نظر یاری نماید. در این نوع فیلتر ها شما برای هر مورد یک یا چند گزینه را انتخاب می نمایید. به طور مثال : برای انتخاب یک ماشین لباسشویی فیلترهای گزینه ای شامل: رنگ، محل قرارگیری درب، وزن قابل شستشو و ... ) می باشد. شما می توانید یک یا دو رنگ و یا یک نوع محل قرارگیری درب را برای وزن مورد نظر خاص کالای خود انتخاب نمایید. شما قادر هستید حتی از هر فیلتر گزینه ای، چند گزینه را انتخاب نمایید تا همزمان مثلاً : هم ماشین لباسشویی های سفید و هم نقره ای را از سایرین جدا نماید تا لیست آنها برای شما به نمایش درآید. شرکت سازنده یا برند، تنها فیلتر گزینه ای می باشد که در لیست تمام کالا ها مشاهده می شود.

فیلتر های عددی :

مانند فیلتر قیمت، نمودار های خطی هستند که آن مشخصۀ خاص در مورد کالا را بین اعدادی، محدود و فیلتر می نماید. به طور مثال : برای یک ماشین لباسشویی با فیلتر های عددی، حداکثر دمای آب، حداقل تولید نویز و صدا، تعداد برنامۀ شستشو و ... وجود دارد. شما می توانید اعداد مورد نظر خود را در مورد این فیلتر ها مشخص نموده و لیست کالای انتخابی خود را محدود تر کرده تا راحت تر انتخاب نمایید.

توجه ویژه: با انتخاب و فعال نمودن فیلترها، لیست کالای شما بر آن اساس محدود و مرتب سازی خواهد شد. فیلترهای اعمال شدۀ شما در بالا لیست شده و قابلیت حذف و اضافه شدن آنها در هر لحظه برای شما مقدور می باشد. برای بازگشت به حالت اولیۀ لیست کالاها، باید فیلترهای اعمال شده را غیرفعال نمود.

اطلاعات هر کالا در لیست:

در لیست کالاهای نمایان شده، شما یک عکس از کالا، مدل کالا، میانگین قیمت، حداقل قیمت، خلاصه ای از مشخصات کالا، تعداد بازدیدها و مقایسه های انجام شده از کالا، و تعداد فروشندگان آن را مشاهده می نمایید.

در این لیست شما امکان مقایسۀ آن کالا با کالای دیگر، مشاهده نقد و بررسی های انجام شده و مشاهده امتیاز داده شده به کالا را دارید. برای افزودن کالای مورد نظر به لیست مقایسه کافیست از چک باکس مقایسه قرار داده شده در ردیف ( سلول ) آن کالا استفاده نمایید.

میانگین قیمت ارائه شده از سوی فروشندگان برای آن کالا درج شده است و شما می توانید حداقل قیمت را نیز در این لیست ببینید. تعداد فروشندگانی که کالا را عرضه می نمایند و قیمتشان در سایت فعال است نیز در این لیست مشخص شده است.

راهنمای صفحۀ مشخصات کالا

صفحۀ مشخصات و قیمت کالا

در کالاگرد برای هر کالا یک صفحه مجزا تعریف گردیده است که شامل چهار سرفهرست: مشخصات کالا، فروشندگان کالا، نظرات و دست دوم میباشد. شما با کلیک بر روی نام یا عکس هر کالا در هر کجای سایت به صفحه اصلی مشخصات و امکانات آن کالا وارد می شوید. به طور مثال هنگامی که شما از لیست کالاهای نمایش داده شده، کالای مورد نظر خود را انتخاب نمایید با کلیک بر روی عکس یا مدل کالا به این صفحه منتقل می شوید. در ابتدای صفحه، مطابق استاندارد کالاگرد آدرس مسیر طی شده تا رسیدن به صفحه این کالا نمایش داده شده است.در عین حال رتبۀ محبوبیت کالا در بخش خود و لوگوی برند مربوط به کالا نیز نمایش داده می شود. در زیر هرکدام از چهار سرفهرست مشخصات کالا، فروشندگان کالا، نظرات و دست دوم را مجزا شرح خواهیم داد.

شما با مطالعه و اشراف کامل بر این جزییات به راحتی با کمک کالاگرد انتخاب و خریدی آسان خواهید داشت.

مشخصات کالا :

تمامی مشخصات این کالا، جزء به جزء در این قسمت شرح داد ه شده است. همچنین عکسهای کاملی از وجه های مختلف کالا، برای شما به نمایش درآمده است تا به راحتی شکل کالای مورد نظر خود را ببینید. برخی از داده ها و امکانات این صفحه به شرح زیر می باشند:

 • ویرایش مشخصات : گزینۀ " ویرایش مشخصات " نشانۀ اوج توجه کالاگرد به نظرات کاربران خود می باشد. گاهی ممکن است شما راجع به یک کالا، اطلاعاتی بیشتر از آنچه که در کالاگرد پیرامون آن کالا نوشته شده است داشته باشید. لذا با نهادن چنین گزینه ای این امکان می باشد که شما مشخصات کالا را با اضافه نمودن آن اطلاعات و یا عکس و یا ویرایش آنچه که هست کاملتر نمایید. با تکمیل فرم اختصاص شدۀ بدین منظور، اطلاعات برای کالاگرد ارسال شده و پس از بررسی مدیران در سایت نمایش داده خواهد شد.
 • مطلع سازی از کاهش قیمت : اگر کالای مورد نظر شما در زمان مراجعه شما قیمت گذاری نشده باشد، با انتخاب و فعال نمودن این گزینه، شما این امکان را خواهید داشت که هر زمان کالای مورد نظر در کالاگرد قیمت گذاری گردید به شما اطلاع داده شود.
 • به من خبر بده ( در انتظار قیمت) : اگر کالای انتخابی شما دارای قیمتی است که برای خرید شما مناسب نمی باشد و می خواهید تا کاهش قیمت کالا و رسیدن به قیمت مناسب خود صبر نمایید، با فعال ساختن این گزینه و درج قیمت مناسب و دلخواه تان در قسمت مربوطه، کالاگرد به محض رسیدن قیمت کالا به آن عدد درج شده، شما را مطلع خواهد ساخت.
 • پنل مشخصات قیمتی و فروشندگان : در این پنل که در سمت راست صفحه قرار دارد، کمینه ترین و بیشینه ترین قیمت کالا و معدل تمام قیمت های داده شده برای هر کالا درج گردیده است. با انتخاب گزینه "مقایسه قیمت ها و انتخاب فروشگاه ها" مستقیم به " سرفهرست قیمت ها " راهنمایی خواهید شد. تعداد قیمت های داده شده نیز قابل رویت می باشد.
 • از کجا بخرم : این گزینه با معرفی فروشندگان ویژۀ کالاگرد، شما را به فروشندگانی متصل خواهد نمود که دارای حساب ویژه نزد کالاگرد می باشند و برای این کالا نیز قیمت فعال در کالاگرد دارند و شما با مشاهده قیمت ایشان و کلیک بر روی نام ایشان مستقیما به صفحه مشخصات فروشگاه مربوطه هدایت خواهید شد.
 • معرفی کالاهای مشابه : کالاگرد با بررسی های کارشناسانۀ خود و با توجه به مشخصات کالای انتخابی شما، چند کالای مشابه و نزدیک به آن را به شما معرفی می نماید تا زحمت جستجو برای شما کاسته شده و انتخاب شما را آسان تر گرداند.
 • نمودار ها : سه نمودار آماری در صفحۀ مشخصات هر کالا، برای تکمیل مشخصات و راهنمایی کالاگرد جهت خرید آسان شما کاربران عزیز گنجانده شده است.
  • نمودار آمار مراجعه : نشانگر آمار تعداد بازدید آن کالا از تاریخ ثبت اولین بازدید برای این کالا در کالاگرد تا کنون می باشد.
  • نمودار تغییرات قیمت : نشانگر آمار تغییرات قیمت آن کالا از تاریخ ثبت اولین قیمت برای این کالا در کالاگرد تا کنون می باشد.
  • نمودار تعداد فروشندگان : نشانگر آمار تعداد فروشندگان آن کالا در طول زمان از تاریخ ثبت اولین قیمت برای این کالا در کالاگرد تا کنون می باشد.

قیمت ها :

سرفهرست دوم صفحۀ مشخصات کالا ها " فروشندگان کالا "می باشد. جزییات قیمت و فروشگاه های ارائه دهندۀ این کالای منتخب به همراه قیمت هر فروشنده، توضیحات فروشنده، گارانتی و زمان آخرین به روز رسانی، در این قسمت نمایش داده شده است. در خلاصه ابتدای لیست قیمت ها نیز کمترین، بیشترین و متوسط قیمت های داده شده توسط فروشندگان به نمایش گذاشته شده است.

همانطور که گفته شد در ادامه این صفحه در صورتی که قیمتی توسط فروشندگان برای این کالا ثبت شده باشد که در حال حاضر در کالاگرد فعال باشد، برای هر قیمت یک ردیف قیمت نمایش داده خواهد شد. که هر ردیف قیمت شامل جزئیاتی زیر می باشد و شما میتوانید این لیست شما را بر اساس " امتیاز فروشگاه، کاهش قیمت کالا، زمان به روز رسانی و افزایش قیمت کالا " مرتب نمایید.

 • لوگوی فروشگاه
 • دامنه سایت فروشگاه در صورتی که فروشنده لینک این کالا در سایت خود را معرفی کرده باشد
 • معدل امتیاز کاربران به این فروشگاه
 • توضیحات فروشنده در مورد این کالا
 • گارانتی که همراه کالای ارائه شده توسط این فروشگاه می باشد که شامل نام گارانتی و مدت زمان گارانتی می باشد.
 • قیمت فروشنده برای این کالا
 • نوع کالا که می تواند نو و یا کارکرده باشد
 • و نهایتا دکمه "مشخصات فروشگاه" که با کلیک بر روی آن به صفحه مشخصات فروشگاه هدایت خواهید شد تا در صورت تمایل به خرید این کالا با قیمت و مشخصات ارائه شده توسط این فروشنده، اطلاعات تماس با او را مشاهده نموده و با او تماس گرفته و خرید خود را انجام دهید.

شایان ذکر است که در این لیست، به صورت تلفیقی قیمت های دست دوم ثبت شده برای این کالا نیز به صورت یکجا نمایش داده می شود و در صورتی که قیمت داده شده توسط یک کاربر و نه یک فروشگاه برای کالای کارکرده باشد، ردیف قیمت مربوطه اندکی متفاوت خواهد بود که تفاوت اصلی آن در تغییر نام دکمه سبز رنگ ردیف به "پرسش و پاسخ درباره کالا" می باشد. با کلیک بر روی این دکمه به جای هدایت شدن به صفحه مشخصات فروشنده، پنل مربوط به اطلاعات کالای کار کرده را مشاهده خواهید نمود که در آن عکس های مربوط به کالای کارکرده، توضیحات کاربر فروشنده و پرسش و پاسخ های سایر کاربران در مورد این کالا از فروشنده را مشاهده کرده و خود نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید. در عین حال در این پنل مشخصات کاربر فروشنده و اطلاعات تماسی که کاربر برای نمایش به عموم انتخاب کرده نیز قابل رویت می باشد.

نظرات :

در این سرفهرست تمامی نظرات، نقد و بررسی ها و گفتگوهای کاربران راجع به این کالا به شما نمایش داده می شود. شما با سود جستن از تجارب دیگران و نظرات و پیشنهادات آنها نسبت به این کالا می توانید انتخابی آسان تر داشته باشید. همچنین خود شما اگر در مورد این کالا نظر، پیشنهاد یا مطلبی دارید می توانید آن را در این قسمت ثبت نمایید. با کلیک بر روی دکمه سبز رنگ "ثبت نظر" و تکمیل فرم تهیه شده بدین منظور نکات منفی، نکات مثبت، نظرات و امتیاز شما در مورد آن کالا در این قسمت ثبت می گردد.

نظرات شما بلافاصله در سایت قابل رویت خواهند بود، ولی در صورتی که پس از بررسی مدیران سایت مغایرتی با اصول و قوانین سایت در نظرات شما مشاهده گردد، نظر شما از روی سایت حذف و به شما اخطار داده خواهد شد. در ضمن هر کاربر در هر ساعت فقط می تواند یک نظر برای هر کالا ثبت نماید.

دست دوم :

شاید بتوان گفت این سرفهرست یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین امکانات مربوط به صفحه مشخصات هر کالا است. در وب سایت کالاگرد بستری فراهم شده است که بدون واسطه گری و پرداخت هزینه ای، بتوانید کالای دست دوم خود را به فروش برسانید، یا اگر قدرت خرید برای تهیۀ یک کالای نو را ندارید، بتوانید نیاز خود را با خرید مناسب و مطمئن یک کالای دست دوم برطرف سازید.

در این سرفهرست لیستی با جزییات کامل از قیمت های دست دوم ثبت شده برای این کالا در کالاگرد، همراه با عکس یا ویدئو و مشخصات فروشندۀ آن در معرض دید شما قرار می گیرد. همچنین اگر شما کالای دست دومی داشته باشید می توانید آنرا با مشخصات کامل در سایت کالاگرد ثبت نمایید تا پس از بررسی و تایید برای فروش در لیست فروش کالاهای دست دوم قرار بگیرد. برای این کار کافیست بر روی دکمه "ثبت قیمت من" کلیک نموده و فرم مخصوص ثبت کالای دست دوم را تکمیل نموده و قیمت خود را ثبت نمایید. این فرم شامل موارد زیر می گردد:

 • قیمت: قیمتی می باشد که شما برای کالای کارکرده خود در نظر گرفته اید و می بایست قیمتی معقول باشد تا توسط مسئولین سایت تایید گردد.
 • نام گارانتی: در صورتی که کالای شما همچنان دارای گارانتی می باشد نام آن را وارد نموده و مدت باقی مانده را نیز در فیلد بعدی وارد نمایید. در غیر این صورت کلمه ندارد را در این فیلد باقی گذارید و فیلد بعدی مربوط به مدت گارانتی را خالی بگذارید.
 • اطلاعاتی که مایل هستید در اختیار بازدیدکنندگان قرار بگیرد: از میان تمام اطلاعاتی که در پروفایل خود ثبت نموده اید، انتخاب نمایید که کدام اطلاعات به صورت عمومی نمایش داده شود تا کاربران در صورت تمایل بتوانند برای خرید کالای کارکرده تان با شما تماس بگیرند. شما در هر زمان از طریق صفحه تنظیمات در پروفایل خود می توانید اطلاعات خود را ویرایش و نمایش عمومی آنها را خاموش یا روشن نمایید.
 • آپلود عکس: با استفاده از دکمه انتخاب فایل قرار داده شده در سمت چپ فرم، حداقل یک عکس از کالای خود را آپلود نمایید تا خریداران بتوانند وضعیت ظاهری کالای شما را مشاهده نمایند. با هر بار کلیک بر روی دکمه انتخاب فایل و انتخاب فایل عکس، یک عکس برای آپلود انتخاب می گردد و شما با تکرار این عمل می توانید چند عکس را برای آپلود انتخاب نمایید.
 • توضیحات: نهایتا در پایان فرم هر گونه توضیح یا مطلبی در مورد کالای خود دارید که مایل هستید به کاربران و خریداران احتمالی کالایتان نمایش داده شود در فیلد توضیحات وارد نمایید و بر روی دکمه ثبت درخواست کلیک نمایید

بسته به تعداد عکس های انتخاب شده و حجم آنها، ممکن است ثبت درخواست و آپلود عکس ها اندکی زمان ببرد و پس از ثبت موفق آمیز پیغام مربوطه به شما نمایش داده خواهد شد و به شما گفته خواهد شد که قیمت شما طی ۲۴ ساعت کاری توسط مدیران سایت بررسی و در سایت فعال خواهد گردید. شما وضعیت کالاهای دست دوم خود را از طریق پنل کاربری خود می توانید مشاهده نمایید و بهتر است در صورت تایید و فعال شدن قیمتتان، روزانه به سایت و قیمت خود سر بزنید تا در صورت ارسال پرسش توسط کاربران بتوانید به ایشان پاسخ دهید.

ویترین اختصاصی فروشندگان (shopname.kalagard.com)

صفحۀ اختصاصی فروشگاه:

تمام فروشگاه های عضو کالاگرد دارای یک ویترین اختصاصی به نام فروشگاه خود می باشند که زیر مجموعه ای از سایت کالاگرد است (shopname.kalagard.com). کاربران برای مشاهدۀ مشخصات فروشگاه، نظرات, نقد و بررسی ها ،کالاها و قیمتهای آن فروشگاه میتوانند از طریق راه های مختلفی که سایت برای آنها در نظر گرفته به این صفحه مراجعه نموده یا به عنوان سایت اصلی فروشگاه که در بر گیرنده اطلاعتی چون:

 • اطلاعات کامل فروشگاه اعم از آدرس و چگونگی ارتباط با فروشنده،
 • حیطه کاری و افکار عمومی (کاربران) نسبت به فروشگاه،
 • کالاهای موجود در فروشگاه و قیمت های آنها،
 • رتبه و امتیاز فروشگاه از نظر کاربرانی که این فروشگاه را می شناسند،

و دیگر اطلاعات می باشد را در کارت های تبلیغاتی خود، یا فضای مجازی معرفی و استفاده نمایند.

منو های ویترین اختصاصی فروشگاه:

در بالای تمام صفحات فروشگاه نام و لوگوی تجاری، سال تأسیس فروشگاه و تاریخ عضویت آن در کالاگرد را مشاهده می نمایید. در صورتی که این فروشگاه مورد علاقۀ شما بوده، می توانید با انتخاب گزینۀ مخصوص قرارداده شده، این فروشگاه را به لیست فروشگاههای محبوب خود اضافه کنید. تا هروقت که به اطلاعات این فروشگاه نیاز داشتید از طریق امکانات حساب کاربری به آن دسترسی داشته باشید.

این صفحه دارای سه منو یا سرفهرست می باشد که در زیر به هر منو به طور مجزا اشاره خواهیم کرد:

۱- منو ی مشخصات فروشگاه :

با انتخاب این منو اطلاعات کامل و مشخصات فروشگاه را مشاهده می نمایید. این مشخصات شامل : شهری که فروشگاه در آن قرار دارد، اطلاع از روز ها و ساعات کاری فروشگاه، شماره تماس و آدرس فروشگاه با جزییات بر روی نقشه، نحوۀ دریافت هزینۀ کالا، نحوۀ ارسال کالا از مشخصات و اطلاعاتی است که در دسترس شما قرار دارد.

۲ - منو ی قیمت ها :

با انتخاب این منو وارد صفحۀ لیست کالاها و قیمتهای این فروشگاه می شوید. در واقع این قسمت ویترین اصلی کالاهای آن فروشنده می باشد و کاربران به صورت یکجا می توانند تمام کالاهای موجود شما را به همراه قیمت هایشان مشاهده نمایند. البته امکان یا عدم امکان دسترسی به این صفحه به طرح حساب آن فروشگاه بستگی دارد.

قسمت فیلتر ها (امکانات غربال کننده):

به وسیله امکان مرتب سازی، که در دسترس شما قرار گرفته، می توانید این لیست را به ترتیب "حروف الفبا، سیر نزولی یا صعودی قیمت و یا آخرین به روز رسانی قیمت کالاها توسط فروشگاه " مرتب سازی و مشاهده نمایید.

در سمت راست صفحه دسته بندی منوی تمام کالاهای آن فروشگاه مشاهده می شود که با وارد شدن به هر منو با زیر شاخه اش لیست کالاها محدود به آن منو می گردد. این منوها فقط محدود به بخش هایی می باشند که فروشگاه مربوطه در آن بخش ها حداقل یک قیمت فعال داشته باشد.

با فیلتر قیمت، شما می توانید لیست کالاهای آن فروشگاه را در محدوۀ قیمت مناسب خرید خود محدود نمایید.

و در آخر هم لیست کاملی از تمام برند ها و سازنده های کالاها که این فروشگاه آن برندها را دارا می باشد درج گردیده است. که با انتخاب هر کدام لیست شما به محدوده انتخابی شما تغییر میکند.

فیلترهای انتخاب شده: تمامی فیلترهای انتخاب شده از طرف شما، در این قسمت به شما نمایش داده میشوند، این به معنی است که در صورت نمایش فیلتر هایی به همراه ضربدر در کنار آنها،لیست شما با اعمال فیلتری خاص نمایش داده شده است.

در صورت عدم نیاز به فیلتری که قبلا اعمال کرده اید، با کلیک کردن بر روی نام فیلتر در قسمت " فیلترهای انتخاب شده " یا ضربدر کنار آن، فیلتر را از بین ببرید تا لیست جدید نمایش داده شده بدون اعمال آن فیلتر باشد. در صورتی که هیچ کدام از فیلتر های انتخاب شده مورد استفاده ای ندارند و یا میخواهید دوباره برای جستجوی کالایی اقدام کنید،می توانید با کلیک کردن بر روی " حذف همه فیلتر ها" تمامی فیلتر های انتخاب شده را حذف کرده تا لیست شما به حالت اولیه برگشته و بدون اعمال هیچگونه فیلتری نمایش داده شود.

منوی نظرات :

در ابتدای صفحه نظرات فروشگاه نمودار آماری برآیند نظرات کاربران در مورد این فروشگاه را مشاهده کرده و در ادامه تمام نظرات ثبت شده توسط کاربران در مورد این فروشگاه قابل رویت می باشد.

کاربران ثبت نام شده می توانند با استفاده از دکمه سبز رنگ "نوشتن نظر" نظر خود را در مورد این فروشگاه در سایت کالاگرد ثبت و برای سایر کاربران به نمایش بگذارند.

با کلیک بر روی دکمه "نوشتن نظر" فرم نظرسنجی فروشگاه باز می گردد که هر کاربر برای پر کردن آن باید به نکات زیر توجه نماید:

 • جواب دادن به تمام سوالات بله یا خیر فرم اجباری بوده و شما می توانید و می بایست فقط به سوالاتی جواب دهید که تجربه آن را داشته باشید.
 • با استفاده از لینک "پاک کردن پاسخ سوالات" در صورتی که قصد حذف جواب به سوالی را داشته، جواب های خود را کاملا پاک نموده و مجددا گزینه های مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
 • در ادامه در چند خط نظر شخصی خود راجع به این فروشگاه را وارد نمایید
 • با انتخاب پاسخ بله یا خیر به سوال "آیا شما این فروشگاه را توصیه می کنید؟" مثبت بودن یا منفی بودن کلی نظر خود راجع به این فروشگاه را مشخص نمایید.
 • در پایان با کلیک بر روی ستاره های امتیاز دهی از ۱ تا ۱۰ امتیاز خود را به این فروشگاه ثبت نموده و بر روی دکمه "ارسال" کلیک نمایید.
 • نظر شما بلافاصله در این صفحه قابل رویت بوده و پاسخ های شما به سوالات فرم در نمودار برآیند نظرات اعمال می گردد. این نظرات طی ۲۴ ساعت کاری توسط مسئولین سایت بررسی خواهند گردید و در صورتی که مغایرتی با قوانین سایت داشته باشند، از روی سایت حذف گردیده و به شما اخطار داده خواهد شد.